BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.

Benefia Ubezpieczenia to spółka dedykowana do sprzedaży ubezpieczeń majątkowych w sieciach dealerów samochodowych, w obszarze ubezpieczeń direct oraz w alternatywnych kanałach dystrybucji ubezpieczeń, tzn. miejscach do tej pory nie kojarzących się z ubezpieczeniami, takich jak Stacje Kontroli Pojazdów, serwisy i warsztaty samochodowe, stacje benzynowe, a także banki, kioski RUCHu oraz inne sieci handlowe lub usługowe.

Spółka specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń za pośrednictwem narzędzi informatycznych wykorzystujących nowe technologie. Benefia Ubezpieczenia posiada jedyny na rynku ubezpieczeniowym system mobilny BENEFIA TU I TERAZ, który pozwala na przedstawienie oferty ubezpieczeniowej w kilka sekund dzięki wykorzystaniu technologii skanowania kodów AZTEC umieszczonych w każdym dowodzie rejestracyjnym.

Benefia Ubezpieczenia czerpie z tradycji BENEFII Towarzystwa Ubezpieczeniowego S.A. Vienna Insurance Group spółki, która przez 15 lat budowała swoją pozycję na rynku ubezpieczeń w Polsce.