Kup polisę
arrow
change_contrast
change_font_size

Chroń dane przed wyłudzeniem

kształty

Ochroń swoje dane przed wyłudzeniem!
Coraz częściej słyszy się o niebezpiecznych konsekwencjach wyłudzenia danych osobowych.
Oszuści podejmują coraz bardziej wyrafinowanych metod, nieraz trudnych od razu do zweryfikowania. Dlatego warto zachować szczególną ostrożność podczas odbierania telefonów oraz wiadomości od nieznajomych osób. W szczególności, jeśli podają się za przedstawiciela zaufanych organizaji — jak np. Towarzystw Ubezpieczeń, banków czy instytucji finansowych. Należy pamiętać, że żadne organy nadzoru (np. Komisja Nadzoru Finansowego) nigdy nie będzie dzwonić do indywidualnych klientów.
Oszuści często podszywają się pod przedstawicieli takich instytucji i w ramach „weryfikacji warunków umowy” próbują wyłudzić dane osobowe, czy oferują „atrakcyjną” możliwość zakupu produktów finansowych lub ubezpieczeniowych.
Dlatego, jeśli nie znasz osoby kontaktującej się z Tobą i masz choćby najmniejsze wątpliwości co do wiarygodności rozmówcy:
  • Pod żadnym pozorem nie podawaj żadnych swoich danych osobowych, finansowych czy ubezpieczeniowych.
  • Upewnij się, jakie towarzystwo ubezpieczeń reprezentuje rozmówca, rozłącz się i jak najszybciej przekaż informację o takiej sytuacji. Wejdź na stronę internetową podanego Zakładu Ubezpieczeń i skorzystaj tylko z wymienionych tam opcji kontaktu.
  • Jeśli Twój rozmówca będzie twierdził, że jest przedstawicielem Benefii — prosimy o niezwłoczne przekazanie tej informacji przez formularz Kontakt na naszej stronie internetowej. Zweryfikujemy dzwoniącego i skontaktujemy się z Tobą.
Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas najwyższym priorytetem!