Kup polisę
arrow
change_contrast
change_font_size

Ubezpieczenie motocykla

kształty
Mówi się, że motocykl to styl życia.
Często nie jest to obiekt pierwszej potrzeby, tylko chęć spełnienia marzeń, wolność i swoboda, a przede wszystkim doświadczenie podróży w zupełnie innym stylu.
Posiadacze motocyklów mają często zupełnie inne potrzeby użytkowania i dbania o swoje pojazdy, nie wspominając już o całej gamie potrzebnych akcesoriów potrzebnych do pełnego cieszenia się jazdą.
Należy jednak zawsze pamiętać o bezpieczeństwie kierowcy (i ewentualnego pasażera) motocykla. Chociaż statystyki wypadków są coraz lepsze, to nie możemy zapomnieć, że jazda na motorze jest niestety obarczona znacznie większym ryzykiem w razie kolizji, jak również w przypadku innych zdarzeń. W końcu kierowca samochodu ma nie tylko do ochrony pasy, poduszki powietrzne i inne zabezpieczenia — ale przede wszystkim mocną karoserię. A motocyklista niestety dysponuje tylko kaskiem, ochraniaczami i odpowiednim ubiorem.
Benefia oferuje kompleksowe usługi ubezpieczeń, jak również uzupełniające pakiety, które sprawią, że będziesz mógł komfortowo i bezpiecznie ruszyć w trasę. Powierz nam swoją ochronę i ciesz się wolnością.
W wypadkach z udziałem jednośladów, niestety zarówno kierowca, jak i jego maszyna może bardzo często doświadczyć poważnych uszkodzeń.
Według raportu MAIDS (Motocycle Accidents In Depth Study) – ​​podczas wypadku przednia część motocykla jest najbardziej narażona na uszkodzenia, aż w 29% przypadków. Boki w przedniej części pojazdów należą również do bardzo wrażliwych stref — jako częsty skutek wywrotek. Sama konstrukcja motocykli niestety łatwo przyczynia się do rozległych zniszczeń — wiele podzespołów jest kompletniej uzewnętrznionych i pozbawionych większej ochrony. Dlatego jedynie w sytuacji niegroźnych kolizji możliwe jest przywrócenie pojazdu do stanu przedwypadkowego. Wiele wypadków może niestety skutkować kasacją pojazdu — w przeciwnym razie, uszkodzenie np. ramy czy innych bazowych elementów, może doprowadzić do większego nieszczęścia.
Dodatkowo należy pamiętać o fakcie, że nawet pomniejsza awaria może być trudna do usunięcia na miejscu zdarzenia — dlatego często w takiej sytuacji niezbędne jest odholowanie pojazdu do warsztatu (a według statystyk, aż 80% wszystkich unieruchomień motocykli to awarie).

Czy warto wykupić ubezpieczenie w Benefii?
Każdy posiadacz motocykla — nawet jeżeli uważasz, że jeździsz rzadko, ostrożnie i bezpiecznie — powinien nabyć bardzo dobre ubezpieczenie. Tym bardziej że ponad 90% wypadków to wina kierowcy samochodu!
Zapoznaj się z ofertą ubezpieczeń Benefii, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb kierowców pojazdów jednośladowych.
Dzięki naszym kompleksowym usługom ochrony możesz zdecydować się na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej,  Autocasco, Assistance, a także ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW).
Zadbaj również o kompleksową ochronę kierowcy i pasażera!
Wiele wypadków może prowadzić do ciężkich urazów, które będą wymagać wielomiesięcznych rekonwalescencji i długiego procesu rehabilitacji. Dlatego zadbaj o swoje zdrowie z ubezpieczeniem Benefii.
Zapewnimy Ci organizację i pokrycie kosztów specjalistycznej rehabilitacji, jak również wysoką sumę ubezpieczenia NNW.
Co zyskasz ubezpieczając się w Benefiii?
  • Kompleksową ochronę przez 24 godziny – zarówno w czasie jazdy, jak i kiedy maszyna stoi w garażu,
  • Bogate ubezpieczenie Assistance, które pozwoli Ci na uzyskanie pomocy także w przypadku awarii motocykla,
  • Po wypadku zadbamy o Twój indywidualny plan rehabilitacji,
  • Będziesz ubezpieczony na wysoką sumę NNW — zarówno Ty jak i Twój pasażer,
  • Dodatkowo — szeroką gamę produktów uzupełniających ochronę kierowcy i maszyny.
Zainteresuj się też ubezpieczeniem Autocasco — Benefia oferuje opcję od utraty motocykla (całkowita szkoda albo kradzież, czyli najczęstsze szkody). Możesz również wybrać pełen zakres w wariancie ASO lub w wariancie kosztorysowym, który pokrywa też szkody parkingowe oraz akty wandalizmu.
W razie wypadku istotne jest też posiadanie dobrego ubezpieczenia Assistance. Ochrona obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażera i gwarantuje pomoc w większości sytuacji.
Assistance Awaria i Wypadek zapewni Wam bezgotówkową organizację oraz pokrycie niezbędnych kosztów holowania do serwisu czy wybranego przez Ciebie miejsca. W Benefii w usłudze Assistance oferujemy również możliwość otrzymania pojazdu zastępczego do 5 dni na terenie wszystkich państw europejskich. Jeśli jednak nie będziecie mogli kontynuować swojej podróży, będziecie mieli również zapewniony nocleg.
Oczywiście zadbamy również o to, żeby nie dopuścić do całkowitego unieruchomienia maszyny. Jeśli będzie to możliwe, Centrum Alarmowe Benefii jak najszybciej podejmie próbę uruchomienia motocykla.